نظرسنجی اتاق بازرگانی تهران ؛ اولویت توجه به مشکلات ساختاری اقتصاد

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران به منظور براورد نیازها و مطالبات بخش خصوصی از بیش از 2 هزار نفر از صاحبان کسب و کار نظرسنجی کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگرزاری صدا و سیما ؛ این نظرسنجی نشان می دهد از نگاه کارآفرینان، توجه به مشکلات ساختاری اقتصاد کشور و ایجاد فضای مناسب برای کسب و کار شاخص ترین اولویت اقتصادی دولت آینده را تشکیل می دهد.
42.43 درصد فعالان بخش خصوصی اعتقاد دارند که بهبود فضای کسب و کار با حذف قوانین و مقررات زائد می تواند برنامه عملیاتی اصلی دولت آینده در حوزه اقتصاد باشد.
همچنین 22.5 درصد فعالان بخش خصوصی بازنگری در نظام مالیاتی و تامین اجتماعی را یکی از اولویت‌های اصلی دولت دوازدهم برشمرده‌اند.
21.85 درصد از صاحبان کسب و کار به یکسان سازی نرخ ارز به عنوان مهمترین اولویت اقتصادی دولت دوازدهم اشاره کرده اند.
13.67 درصد فعالان بخش خصوصی شرکت کننده در این نظرسنجی نیز اعتقاد دارند که دولت دوازدهم باید کوچک سازی خود را به عنوان هدف اصلی انتخاب کند.
فعالان بخش خصوصی از کاندیداهای ریاست جمهوری انتظار دارند در آستانه سومین مناظره تلویزیونی که به موضوع های اقتصادی اختصاص دارد، به جای پرداختن به شعارهای بدون پشتوانه علمی و تنها با رویکرد انتخاباتی به موضوعات ساختاری بپردازند. شعارهایی مانند توزیع پول که تنها برای مدتی کوتاه در جامعه ایجاد هیجان می کند، باری از اقتصاد ایران برنمی دارد و این خطر وجود دارد که چنین اقداماتی توسعه کشور را با وقفه مواجه می کند.
با توجه به نیازهای واقعی اقتصاد کشور انتظار فعالان بخش خصوصی از دولت آینده این است که تمرکز اصلی خود را در جهت بهبود فضای کسب و کار و حل مشکلات ساختاری اقتصاد کشور متمرکز کنند.
به ویژه اینکه اقتصاد ایران در این دوره زمانی به شدت به جذب منابع مالی بیشتر نیاز دارد و به طور حتم استفاده ناصحیح از منابع اندک موجود می تواند آینده اشتغال را با خطر مواجه کند.
اتاق تهران تاکنون منشور خواسته های بخش خصوصی از دولت آینده و همچنین نظرسنجی در مورد مطالبات واقعی بخش خصوصی را منتشر کرده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


http://fun.akairan.com/divanehafez/fale-hafez-mani/

http://fun.akairan.com/talebini/stekhareh/

http://khanehdar.akairan.com/khanehdari/decor1/

http://koodakan.akairan.com/koodak/zaieman1/

http://www.akairan.com/havades-akhbar/

http://irantoorism.akairan.com/

http://jahangasht.akairan.com/

http://varzeshkar.akairan.com/sport/badansazi-banovan/