شکوفایی صنعت ساختمان درگرو برنامه ریزی کارآمد

عضو کانون سراسری انبوه سازان مسکن در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد گفت: شکوفایی صنعت ساختمان و بازار مسکن برنامه ریزی کاربردی و تلاش همه جانبه بخش دولتی و خصوصی را می‌طلبد.

شکوفایی صنعت ساختمان درگرو برنامه ریزی کارآمد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایرج رهبر با اشاره به اینکه بازارمسکن سهم عمده‌ای دراقتصاد کلان کشور دارد، افزود: اقتصاددانان همواره اهمیت خاصی برای این بخش قائل هستند.
وی همچنین با بیان اینکه صنعت ساختمان حلقه‌های ارتباطی پیشین و پسین گسترده‌ای با سایر بخش‌های کشور دارد، اظهار داشت: این صنعت باید بیش از گذشته مورد توجه دولتمردان باشد.
عضو کانون سراسری انبوه سازان مسکن با اعلام اینکه بخش مسکن بزرگترین سهم را از میان گروه‌های مختلف هزینه‌ای در سبد هزینه خانوار‌ها دارد، گفت: این بخش از جمله نیازهای پایه و اساسی همه افراد و خانوارهاست.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای دستیابی به رشد مثبت در حوزه صنعت دولت باید بخش مسکن را با سیاست‌های عملی و هدفمند به‌رونق برساند، افزود: مسکن از بخش‌های پیشرو در هر اقتصادی است که توجه به این مهم علاوه بر تاثیرات ژرف اجتماعی- فرهنگی به لحاظ اقتصادی نیز حائز اهمیت بوده و همچون موتور رشد و توسعه عمل می‌کند.
ایرج رهبر در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اشتغالزایی بخش مسکن اشاره کرد و گفت: با توجه به رشد جمعیت و خیل عظیم جوانان در آستانه اشتغال و ازدواج در وضعیت فعلی کشور از جمله نخستین نیازهای که باید مدنظر دولت دوازدهم باشد تامین مسکن و اشتغال این بخش از جمعیت است.
وی با بیان اینکه مسکن بر شاخص‌های کلان اقتصادی از قبیل: تولید، تشکیل سرمایه، اشتغال و ... تاثیر قابل توجهی دارد، یادآور شد: سرمایه گذاری در امر مسکن نه تن‌ها مشکل کمبود مسکن را رفع خواهد کرد بلکه بطور همزمان تعداد قابل توجهی شغل در سایر بخش‌ها ایجاد می‌کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


http://fun.akairan.com/divanehafez/fale-hafez-mani/

http://fun.akairan.com/talebini/stekhareh/

http://khanehdar.akairan.com/khanehdari/decor1/

http://koodakan.akairan.com/koodak/zaieman1/

http://www.akairan.com/havades-akhbar/

http://irantoorism.akairan.com/

http://jahangasht.akairan.com/

http://varzeshkar.akairan.com/sport/badansazi-banovan/