تکروی سررسید سکه اردیبهشت در معاملات آتی بورس کالا

تکروی سررسید سکه اردیبهشت در معاملات آتی بورس کالا به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ این در شرایطی است که سر رسید اردیبهشت ماه با رشد بسیار اندک در بازار آتی سکه تک روی کرد.
بنابر گزارش بورس کالای ایران، در چهارمین روز هفته، دلار دومین روز کم نوسان خود را پشت سر گذاشت و با یک تومان افت به قیمت ۳ هزار و ۷۵۸ تومان بازگشت. به گفته فعالان، کاهش دامنه نوسانات دلار در دو روز گذشته چنان ملموس بوده که بخشی از معامله‌گران ترجیح داده‌اند، عقب نشینی کنند، این در حالی است که در بازار سکه با توجه به نزولی بودن اونس قیمت‌ها روند نزولی در پیش گرفته و معامله گران انگیزه بیشتری برای خرید از خود نشان می‌دهند.
از سویی برخی کارشناسان عامل افزایش انگیزه خرید معامله گران به سکه را اعیاد شعبانیه عنوان می‌کنند و معتقدند این روند تا ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
این در شرایطی است که برخی دیگر اتفاقات و اخبار سیاسی کشور را عامل نوسان در بهای سکه می‌دانند، اما این در شرایطی است که چندی پیش رئیس اتحادیه طلا و جواهر در گفت و گویی مطرح کرده بود که قیمت طلا به دلیل اینکه تابعی از قیمت جهانی است، رویداد‌های داخلی تاثیر محسوسی بر بازار طلا نخواهد داشت مگر این که واکنش‌ها تاثیر زیادی بر نرخ ارز بگذارد، آن زمان به طور غیر مستقیم بر قیمت طلا و سکه نیز اثر خواهد گذاشت که تغییر چندان محسوس نخواهد بود.
البته نکته دیگری باید به آن توجه داشت این است که بهای اونس در هفته‌های جاری با توجه به عوامل مختلف دائما در حال تغییر خواهد بود، بنابراین روند قیمت ثابتی از سکه در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران انتظار نمی‌رود.
به این ترتیب در معاملات دیروز از هر ۵ سر رسید فعال بازار آتی بورس کالا ۴ سررسید با روند نزولی و سررسید اردیبهشت ماه با افزایش قیمت روبرو شد، به طوری که بر اساس آمار معاملات سکه تحویل اردیبهشت ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۰۵ هزار تومان، افزایش ۰. ۰۶ درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل تیر سال جاری با قیمت یک میلیون و ۲۳۷ هزار تومان افت ۰. ۲۹ درصدی را به ثبت رساند. همچنین که سکه تحویل شهریور امسال نیز با نرخ یک میلیون و ۲۷۸ هزار تومان به فروش رسید و تغییر قیمت منفی ۰. ۲۱ درصدی را تجربه کرد.
سررسید آبان ماه هم با نرخ یک میلیون و ۳۲۰ هزار تومان معامله و با کاهش ۰. ۲۷ درصدی روبرو شد.
از سویی سررسید دی ماه نیز با قیمت یک میلیون ۳۵۷ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰. ۳۶ درصدی رو به رو شد.
همچنین حجم معاملات آتی سکه طی روز سه شنبه به ۵ هزار ۵۶۶ قرارداد و ارزش ۷۵۰ میلیارد ریال رسید.

از بازار نقدی چه خبر؟

این نوسان قیمت در بازار نقدی نیز طی معاملات روز سه شنبه محسوس بود، به طوری که در این روز هر سکه تمام بهار آزادی در بازار نقدی با رشد اندک قیمت به یک میلیون و ۲۰۴ هزار تومان رسید.
این در شرایطی است که روز سه‌شنبه، نیم‌سکه و ربع سکه با افت یک هزار تومانی قیمت ۶۶۱ هزار تومان و ۳۷۸ هزار تومانی را تجربه کردند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

Submit to DiggSubmit to Google PlusSubmit to LinkedInشبکهدکمه اشتراک گذاری تلگرام

نظر شما

نظرات شما پس از بررسی انتشار داده خواهد شد


http://fun.akairan.com/divanehafez/fale-hafez-mani/

http://fun.akairan.com/talebini/stekhareh/

http://khanehdar.akairan.com/khanehdari/decor1/

http://koodakan.akairan.com/koodak/zaieman1/

http://www.akairan.com/havades-akhbar/

http://irantoorism.akairan.com/

http://jahangasht.akairan.com/

http://varzeshkar.akairan.com/sport/badansazi-banovan/